הצעות ממיטב המכונים בקליק
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות
תן למכללות לפנות לחפש אותך
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות

 המרכז הארצי

 

המרכז הארצי לבחינות והערכה- נוסד על ידי מספר אוניברסיטאות בארץ, בראשית שנות השמונים. מטרת המרכז לבחינות והערכה היא ליצור סטנדרט אחיד למבחני קבלה למועמדים ללימודים גבוהים באוניברסיטאות בארץ. המרכז הארצי לבחינות והערכה הינו עמותה רשומה, ללא מטרת רווח, ושמנוהל ומפוקח על ידי האוניברסיטאות המייסדות עד היום.

 

אנשי המרכז הארצי לבחינות והערכה כותבים ואחראיים על המבחן הפסיכומטרי. המבחן הפסיכומטרי- שהוא המבחן הסטנדרטי, אותו עובר כל סטודנט הרוצה להתקבל לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ הוא הדרך היעילה ביותר, המוכרת לנו, לבחון את כישורי הסטודנט ואת היכולות שלו, ולהעריך במידה גבוהה של דיוק את היכולת שלו להתמיד בלימודיו האקדמיים, ולהצליח בהם. בנוסף, מבחן אחיד לכל המוסדות להשכלה גבוהה, מקל על המועמדים עצמם, שלא מחויבים בכמה מבחנים, בהתאם לכל אוניברסיטה אליה הם נרשמים.

במרכז הארצי לבחינות והערכה פועלים מיטב המוחות בתחום הפסיכו מטריקה, אנשי מחשבים מבריקים, פסיכולוגים, רופאים ושאר אנשי מקצוע. מטרתם המשותפת היא ליצור מבחן אחיד שיתאים לכל אחד מ 80,000 המועמדים הניגשים מדי שנה להיבחן במבחן הפסיכומטרי. כמו כן מטרתם ליצור מבחנים נוספים, בשפות שונות, מלבד עברית, ובהתאמה לבעלי לקויות למידה, קשיים פיזיים ומוטוריים, ולאפשר להם להיבחן במבחנים המתאימים להם, אם בשפה שונה\ תוספת זמן, או מבחן אדפטיבי על מחשב.

בנוסף, שוקד המרכז על למידה ושיפור המבחן הפסיכומטרי לעתיד, על ידי פרקי הפיילוט, נרמול התוצאות וניתוח סטטיסטי שלהם.

המרכז אחראי גם על כל המערך המורכב של המבחן, ניהול הנרשמים, וחלוקת הנרשמים לכיתות, במקומות השונים בהם המבחן מתנהל. שליחת מועמדים מתקשים למבחנים מותאמים במקומות בהם המבחנים מתבצעים.

כתיבת כל מבחן פסיכומטרי, והתאמתו לכלל הציבור הנבחן, והעבודה על התוצאות בהמשך דורשים זמן רב, והשקעה מרובה. המרכז הארצי לבחינות והערכה לקח על עצמו את התפקיד הכולל כדי להבטיח שמירה על סטנדרטים גבוהים, ותקינות נהלים, תוך כדי תהליך מיון מתקדם, ואפשרות שווה לכל מועמד.

מלבד המבחן הפסיכומטרי, המרכז לבחינות והערכה אחראי גם על בחינות ידע בשפה האנגלית והעברית (למועמדים שעברית אינה שפת האם שלהם), מבחני מיון שונים לתארים מתקדמים ולהכשרה מקצועית , והערכת רמת הלימודים בבתי הספר בארץ.


ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?