הצעות ממיטב המכונים בקליק
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות
תן למכללות לפנות לחפש אותך
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות

 כיצד בוחרים קורס פסיכומטרי 

 

קורס פסיכומטרי הפך בדור האחרון למוצר צריכה המוני. היום, כאשר ההשכלה הגבוהה היא תנאי לקיום הכלכלי שלנו כבוגרים, אנו חייבים להצליח במבחן הפסיכומטרי, שהוא השער לעולם ההשכלה הגבוהה. בעבר הרחוק הייתה הצלחה בבחינות הפסיכומטריות תלויה בלימוד העצמי שלנו, אך היום היא תלויה לא פחות במכוני הפסיכומטרי השונים, המעבירים קורסי הכנה לבחינה המכריעה.

יש כיום שפע של מכונים פסיכומטריים, המציעים מסלולי לימוד מיוחדים המתאימים לציבורים שונים. אז כיצד בוחרים קורס פסיכומטרי שיתאים לנו בצורה המירבית? ובמלים אחרות, כיצד בוחרים קורס פסיכומטרי כזה, שיהיה גם יעיל וגם איכותי, ויצליח להשיג בעבורנו את התוצאה הטובה ביותר?

כדי לענות על השאלה המורכבת הזאת, ראשית עלינו להחליט האם אנו מעוניינים בקורס פסיכומטרי איטי ורגוע או בקורס פסיכומטרי מהיר ואינטנסיבי, האם אנו מעוניינים בקורס פסיכומטרי שמעביר את רוב החומר באמצעות האינטרנט או באמצעות שיעורים פרונטליים וספרי לימוד, האם אנו מעוניינים בשיעורים פרטיים או בלמידה כחלק מקבוצה. כל אלו הם רק חלק מהסוגיות שעלינו לקחת בחשבון.

נוסף לכך, עלינו לבדוק כמה פרמטרים הקשורים לקורס הפסיכומטרי עצמו, למשל:

  • מדריך הקורס - המדריך הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בקורס הפסיכומטרי. לכן, לפני שאנו בוחרים את מכון הפסיכומטרי בו נלמד, כדאי לברר מראש פרטים שונים אודות המדריך ולשאול האם הוא מדריך ותיק ומנוסה, האם הוא מדריך שמעביר את החומר בצורה מובנת וקלה, האם הוא אדם נוח וסובלני, והאם הוא זוכה למשובים טובים מתלמידיו.
  • משך הקורס – יש לברר האם קורס הפסיכומטרי המוצע לכם הוא קורס מהיר ואינטנסיבי המרוכז בחודש אחד בלבד, או שזהו קורס פסיכומטרי ממושך שנפרש על פני שלושה חודשים. חשוב לציין כי רוב הקורסים הפסיכומטריים שייכים לסוג השני ונמשכים כמה חודשים. חשוב לבדוק גם כמה שעות לימוד מכיל הקורס, בידיעה שרוב הקורסים הפסיכומטריים כוללים 150-200 שעות לימוד.
  • מספר התלמידים בקורס – בקורסים פסיכומטריים, שבהם יש מספר רב של תלמידים בכל כיתה, המדריך בדרך כלל יתקשה להעביר את החומר בצורה האופטימלית. בכיתה ממוצעת של המכונים הפסיכומטריים הגדולים יש בין עשרים לארבעים תלמידים. כמובן שתמיד כדאי לבחור במכון שבו יש כיתות קטנות יותר, כך שהמדריך יכול להתייחס באופן אישי לכל תלמיד ותלמיד.

אלו הם, כאמור, רק חלק מהפרמטרים שבעזרתם תוכלו לבחור את קורס הפסיכומטרי המתאים לכם ביותר.

ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?