יום ראשון 11 אפריל 2021
קורס פסיכומטרי בערבית
מכון פסיכומטרי טוב הוא כזה המסוגל להתאים את עצמו לקהל היעד שלו. בעבר, מכונים רבים היו מעבירים קורס המיועד לכלל האוכלוסייה, מבלי להתחשב בצרכים הייחודיים של כל מגזר ומגזר. כיום, המצב שונה לגמרי. לא רק שקורסי הפסיכומטרי מותאמים לכל תלמיד באופן אישי מבחינה מקצועית, אלא גם מבחינת שפת הלימוד, מסלול הלימודים המיועד ומגזר האוכלוסיה שלו הוא שייך.

דוגמא טובה לכך היא קורס הפסיכומטרי המיועד למגזר הערבי. בניגוד לקורסים רגילים, קורס זה מתבטא באופן לימוד שונה, הכולל מתן דגש על נושאים שאינם נלמדים לעומק בבתי הספר של המגזר הערבי וגם סינון של חומרי לימוד שעלולים לפגוע ברגשותיהם של בני ציבור זה.

קורס פסיכומטרי בערבית מתקיים לרוב בסמיכות למקום מגוריהם של התושבים הערבים, במכונים מקומיים אשר קיבלו זיכיון מיוחד להעביר את תכני הלימוד של המכונים הגדולים יותר. כך נשמרת רמת הלימוד הנהוגה במכונים הגדולים. הלימוד בשפה הערבית נעשה הן בעל פה והן בכתב (ספרי הלימוד וחוברות התרגול גם הם כתובים בערבית).

חשוב לציין כי הבחינה הפסיכומטרית עצמה נערכת אף היא בשפה הערבית, כאשר הפרק המילולי כתוב בוחן את כישורי הנבחן בשפה הערבית ולא בשפה העברית. פרק האנגלית נותר ללא שינוי, ואילו השאלות בפרק הכמותי כתובות בערבית.
ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?